25 Ocak 2015 Pazar

Kitap Yorumu - Etkinlik : Yeni Bir Başlangıç - Kim KARR
Bir okuma etkinliğiyle birlikte karşınızdayım. Hazır okullar kapanmışken minik bir kaçamak yapayım dedim...

Kitap Adı: Yeni Bir Başlangıç
Özgün Adı: Connected
Seri: Connections
Yazar Adı: Kim Karr
Tür: New Adult - Romance
Yayınevi: Yabancı Yayınevi
Sayfa Sayısı: 384
Arka kapak Yazısı:

Ya "Hayatta bir kez" olabilecek bir şey için ikinci bir şansınız varsa? Trajediyle dolu geçmişi Dahlia London'ın ruhunu tamamen parçalamıştı. Mutlu son onun için bir hayalden bile uzaktı. Ama ya yeni bir başlangıç şansı olsaydı?

Wilde Ones'ın solisti River Wilde, Dahlia'nın hayatına yeniden girdiğinde, ilişkilerini ateşleyen güç, geçmişte engel olunan duyguların da etkisiyle fazlasıyla yoğundu. Dahlia, geçmişin izleri ve yeni hayatı arasında bocalarken hissettiği acı yavaş yavaş hafifliyordu ama suçluluk duygusundan kurtulamıyordu. River, onun kurtarıcısı olmak istiyor, onu yeniden hayata döndüren adam olmak için her şeyi yapıyordu. Ama peşlerini hiç bırakmayan bir geçmişle, kendilerine yeni bir gelecek kurabilecekler miydi?

"Sizi aynı anda hem aşka hem de karanlığa boğacak bir kitap. Kitabın sonu için ise... Vay be!"
-Merve Akıncı, Şahmelek romanının yazarı-

"Yeni Bir Başlangıç, ilk görüşte aşkın varlığına ve ruh eşinizle aranızda koparılamaz bir bağ kurabileceğinize sizi inandırırken, şaşırtan kurgusuyla ise okuyucuyu kolayca içine çekmeyi ve hikâyenin bir parçası haline getirmeyi başarıyor."
- Burcu Büyükyıldız, Çilek Mevsimi romanının yazarı-

"Büyüleyici, sürükleyici ve gizemli!"
- Natasha Boyd, Aşka Var Mısın? romanının yazarı-

"Duygusal, beklenmedik ve kesinlikle ateşli."
- K.A. Tucker, On Küçük Nefes romanının yazarı-

"İnanılmaz derecede duygusal, romantik, seksi ve bağımlılık yaratıcı!"
- Samantha Young, Dublin Caddesi romanının yazarı-Dahlia London küçüklüğünden beri Ben ile birliktedir. İlk başta arkadaş olmalarına rağmen bir gün bu arkadaşlık sevgililiğe dönüşmüştür. Dahl, Ben'i çok seviyor, Ben, Dahl'ı çok seviyor. Çok mutlu birliktelikleri var falan filan. Fakat bir Cadılar Bayramı'nda Dahl ve çok yakın bir kız arkadaşı *dürüstçe söylemek gerekirse adını unuttum* bir bara giderler. O barda Dahl içkileri alırken görüş alanına bir yabancı girmiştir. Gözleri çok güzel bir yabancı. Anında aralarında bir elektrik oluşmuştur. River Wilde, Wilde Ones'ın solisti, yakışıklı baş karakterimiz. Aklımızı başımızdan alacak olan karakter. Dahl ile bir süre flörtleştikten sonra sahneye çıkma zamanı gelmiştir. Ve Dahl'a onu beklemesini söyler. Ama Dahl onu beklemez ve bardan kız arkadaşınıda alarak kaçar. Nedeni ise onun zaten bir erkek arkadaşı olması ve onu çok sevmesidir. fakat River onda inanılmaz bir etki yaratmıştır.


Kitabımız asıl Ben'in trajik bir biçimde ölüşü ve Dahl'ın tamamen çöküşü ile başlıyor. Dahl kendini girdiği bataklıktan çıkarmaya çalışırken hayaına yeniden River giriyor ve işler çekici bir hale gelmeye başlıyor.

Yeni Bir Başlangıç kolay okunabilen, tatlı bir kitaptı. Aslında çabuk birleşmeleri insanı rahatsız etse de * ya bi tanı adamı belki seri katil gitmiş hemen önüne atlıyosun ayıp ama* bir hafta sonu kaçamağı olabilecek türde. Çabuk okunulabilmesi dışında River'ın tatlılığı da yani inanılmaz ölçüde kendini sevdiriyor ediyor zaten. Özellikle işin içine birazcık... gizem diyelim biz ona... gizem karışmasıda çok güzeldi. Kitabın iç baskısı, çevirisi, kapağı, içteki o boloncuklar falan kesinlikle çok tatlıydı. Kitapta küçük eksiklikler olsada kendilerini hiç beli etmediler sağolsunlar. Ve ve kitabın başındaki şarkı listesi... İnanıyorumki kitap o şarkılarla okunursa çok güzel oluyordur fakat ben öyle okuyamadığım için bir şey diyemiycem. Ama şarkı listesinde çok sevdiğim şarkılarda olunca böyle alıp içime sokasım geldi. Yabancı Yayınevi'ne burdan teşekkürlerimi sunuyorum ve bizi iknci kitap için çok bekletmemelerini umuyorum.a Rafflecopter giveaway

1 yorum: