16 Nisan 2014 Çarşamba

4. Kitap Kurtları Blog Turu: Geri Sayım - Elizabeth Norris

4. turumuzun üçüncü gününden merhaba! Bugünün son postu biraz geciktiği için özür dileriz. Benim bu turdaki görevim playlist. Yani sizin için kitaba uygun şarkılar seçtim. Tabi biraz yardım da aldım. Lafı fazla uzatmadan size önce kitabımızı tanıtayım, sonra da şarkılarımızı dinleyelim. Öpüldünüz. 


Yazar: Elizabeth Norris
Özgün Adı: Unraveling
Tür: Bilim-kurgu, genç-yetişkin
Çevirmen: Derya Engin
Yayıncı: Martı Yayınları
Liste Fiyatı: t 22
Sayfa Sayısı: 496
Goodreads Puanı: 3.86/5

23:57:06
GERİ SAYIMI DURDUR
DÜNYAYI KURTAR


NEDEN İKİNCİ BİR ŞANSIM OLDUĞUNU BİLİYORUM. BU YÜZDEN ÖLÜMDEN DÖNDÜM, GERÇEKTEN YAŞADIĞIMI HİSSETMEK İÇİN. BU KEZ DOĞRU OLANI YAPACAĞIM.

On yedi yaşındaki Janelle bir trafik kazasında ölür fakat okul arkadaşı Ben tarafından yeniden hayata döndürülür. Janelle yaşadığı bu mantık dışı olayın iç yüzünü öğrenmeyi kafasına koymuştur ama dirilişi ve Ben'in bundaki rolü, çözmesi gereken bilinmezliklerden yalnızca biridir.
Janelle, FBI Ajanı olan babasının dosyalarını kendi kazasına dair bir ipucu bulmak amacıyla karıştırırken, aktif bir kronometre keşfeder. Peki bu geri sayım ne için başlatılmıştır? Beklenmedik bir anda hayatına giren Ben'in sırrını çözdüğünde bu aletin gizemi de ortaya çıkacaktır ki söz konusu alet dünyanın sonunu hazırlayan büyük bir tehlikenin de habercisidir.

Elinizde temposu hiç düşmeyen, sayfalarını ardı ardına çevireceğiniz bir kitap var. Tadını çıkarın!
-The New York Times

İnatçı ve her döndüğü köşede yeni bir sürprizle karşılaşan Janelle sizi peşinden 
sürüklemeye kararlı.
-Publishers Weekly

Yetenekli yazar Elizabeth Norris karakterlerin her birini incelikle işlemiş. Geri Sayımda bir macera romanından çok daha fazlası mevcut.
-The Washington Post

Dünyanın sonuna doğru bir geri sayım Heyecan ve aksiyonun her sayfasına nüfuz ettiği, zekice kurgulanmış bir roman.
-Booklist


Listemizde çok güzel şarkılar var, kesinlikle dinlemelisiniz! Kulağınızın pası iyice bir silindiyse şimdi çekilişimize geçebiliriz. 2 kişiye Geri Sayım hediye ettiğimiz çekilişe katılmayı unutmayın!
2 yorum: